flag Судова влада України

Єдиний Контакт-центр судової влади України 0-800-501-492

Обвинувальний акт відносно колишньої голови суду Степанової О.С. передано на розгляд іншому суду

12 жовтня 2018, 14:08

09 жовтня 2018 року Генеральною прокуратурою України до Обухівського районного суду Київської області було передано обвинувальний акт у кримінальному провадженні відносно колишньої голови цього ж суду Степанової Оксани Сергіївни у вчиненні злочинів, передбачених ч. 2 ст. 375 (постановлення суддею завідомо неправосудної постанови, що спричинило тяжкі наслідки), ч. 3 ст. 27, ч. 2 ст. 376-1 (організація умисних несанкціонованих дій з інформацією, що міститься в автоматизованій системі документообігу суду, вчинене службовою особою, яка має право доступу до цієї системи, за попередньою змовою групою осіб), ч. 3 ст. 27, ч. 2 ст. 375 (організація постановлення суддею завідомо неправосудної постанови, що спричинило тяжкі наслідки, в інших особистих інтересах) КК України, колишнього заступника керівника апарату у вчиненні злочину, передбаченого ч. 2 ст. 376-1 (умисні несанкціоновані дії з інформацією, що міститься в автоматизованій системі документообігу суду, вчинені службовою особою, яка має право доступу до цієї системи, за попередньою змовою групою осіб) КК України, та одного із суддів цього ж суду у вчиненні злочину, передбаченого ч. 2 ст. 375 (постановлення суддею завідомо неправосудної постанови, що спричинило тяжкі наслідки, в інших особистих інтересах) КК України.

Відповідно до ч.2 ст.32 КПК України кримінальне провадження щодо обвинувачення судді у вчиненні кримінального правопорушення не може здійснюватися тим судом, у якому обвинувачений обіймає чи обіймав посаду судді. Якщо згідно з частиною першою цієї статті кримінальне провадження стосовно судді має здійснюватися тим судом, у якому обвинувачений обіймає чи обіймав посаду судді, кримінальне провадження здійснює суд, найбільш територіально наближений до суду, в якому обвинувачений обіймає чи обіймав посаду судді, іншої адміністративно-територіальної одиниці (Автономної Республіки Крим, області, міста Києва чи Севастополя).

Згідно п.2 ч.1 ст.34 КПК України кримінальне провадження передається на розгляд іншого суду, якщо після задоволення відводів (самовідводів) чи в інших випадках неможливо утворити склад суду для судового розгляду.

В зв’язку із неможливістю розгляду справи суддями Обухівського районного суду Київської області, за поданням голови суду 12 жовтня 2018 року вказану справу передано Київському апеляційному суду для вирішення питання про направлення кримінального провадження для розгляду до іншого суду.

Додатково повідомляємо, що 11 квітня 2014 року Степанова О.С. звільнена з адміністративної посади голови Обухівського районного суду Київської області, а 07 лютого 2018 року суддю Обухівського районного суду Київської області Степанову О.С. було відраховано із штату суду в зв’язку із звільненням з посади судді через грубе нехтування обов’язками, що є несумісним зі статусом судді.

  

                       Прес-служба Обухівського районного суду Київської області